You are here: Home » papieros elektroniczny » Jak zbudowany jest e-papieros?

Jak zbudowany jest e-papieros?

Elementy papierosa elektronicznego są uniwersalne ponieważ praktycznie każdy e-papieros zbudowany jest z takich samych części, z niewielkimi różnicami. W ostatnim czasie papierosy elektroniczne stały się bardzo popularne. Rozpowszechnienie ich sprawiło, że bardzo dużo osób z nich korzysta. E-papieros to urządzenie elektroniczne, z którego może korzystać każda osoba, które jest zainteresowana paleniem papierosów. Jak każde urządzenia e-papieros posiada zarówno wady jak i zalety. Kiedy palacz decyduje się na korzystanie z papierosów elektronicznych musi wiedzieć coś o ich budowie. E-palenie to sposób na pozbycie się tego nałogu i znacznie zmniejszenie palenia papierosów. Paląc papierosy elektroniczne trzeba wiedzieć z czego się one składają.

Bateria do papierosa elektronicznego

budowa e-papierosaJednym z elementów który zawiera elektroniczny papieros jest bateria, która inaczej nazywana jest akumulatorem litowo-jonowym. Bateria ta służy głównie do zasilania e-papierosa energią. Bateria, która znajduje się w papierosie elektronicznym może być zarówno ładowana poprzez kabel usb lub może posiadać w środku baterie. Bateria odpowiada również działaniu e-papierosa. Może być ona automatyczna lub ręczna. W papierosach które można było kupić na początku i które były produkowane jako pierwszy występowała taka część jak atomizer. Była to część, dzięki której powstawał dym. Atomizer odpowiadał dolnej części papierosa elektronicznego.

Najważniejsze elementy e-papierosa

Znajdowała się tam grzałka oraz miejsce na liquid. Obecnie papieros elektroniczny wyposażony jest w clearomizer. Oprócz tego w zestaw e-papierosa wchodzi również aromat czyli olejek. Osoby które palą mniejszą ilość papierosów mogą wybrać olejek o mniejszym stężeniu nikotyny. Osoby, które palą więcej powinny wybrać olejek o wyższym stężeniu. Olejek czyli aromat lub liquid może być bez nikotyny, jednak większość osób decyduje się na te, które nikotynę posiadają. Aromaty w większości wybierane przez palaczy to aromaty smakowe. Mogą być one np. wiśniowe, truskawkowe, o aromacie kawy, wanilii czy czekolady. Wszystko w zależności od tego, jakie palacz ma preferencje smakowe. Od aromatu zależy jaki smak wdychamy i wydychamy. Warto jednak zauważyć, że wydychane składniki są o wiele mniej szkodliwe niż w przypadku papierosów tradycyjnych. Znając te części e-papierosa każdy palacz jest w stanie wybrać papierosa elektronicznego, który będzie dla niego najbardziej odpowiedni i który będzie spełniał jego wymagania.