You are here: Home » moda » W jaki sposób postrzegamy drugą osobę jako atrakcyjną? Czy wygląd zębów ma na to wpływ?

W jaki sposób postrzegamy drugą osobę jako atrakcyjną? Czy wygląd zębów ma na to wpływ?

Atrakcyjność to bardzo ciekawa cecha, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, kiedy atrakcyjnych ludzi uważa się automatycznie za inteligentniejszych i bardziej interesujących. Na to, że postrzegamy siebie jako warte uwagi istoty wpływa oczywiście wiele rzeczy. Należą do nich zarówno osobowość jak i wygląd. Wiemy, że ta pierwsza może w znaczący sposób wpłynąć na to jak jesteśmy postrzegani. Często o osobach, które nie wyróżniają się niczym szczególnym, jeśli chodzi o wygląd, mówimy, że ci to mają osobowość. Jest to oczywiście komplement. W tym artykule jednak nie będziemy skupiać się na cechach psychiki ludzkiej, a na wyglądzie. To bowiem on wpływa na pierwsze wrażenie jakie rodzi się w innych ludziach, gdy nas widzą.

Wygląd

Tym, na co patrzymy najpierw, jest sposób chodzenia danej osoby. Jest przygarbiona czy ma proste plecy? Idzie dziarskim krokiem czy powłóczy nogami? Następnie zwracamy uwagę na twarz. Włosy, oczy, nos, usta… Staramy się uśmiechnąć. To bardzo ważny moment, jeśli osoba odpowie nam uśmiechem, zaczynamy z nią rozmowę od bardzo przyjemnego pierwszego wrażenia. Co jednak, jeśli zęby okazują się krzywe i niezadbane? Wtedy możemy poczuć się odstraszeni odpychającym wyglądem. Stan uzębienia wpływa na to jak jesteśmy postrzegani przez innych.

mosk9kqturbxy8xm2uynzrmnjc1nzrknzcxmzu4ntc1ntvlmgq2y2y1mc5qcgvnkpudaadnc9dnbqwvas0cggddw4ghmqi

Wszyscy pragną mieć piękne, proste zęby, które lśnią bielą. Nie wszystkich jednak stać na to, by zainwestować w aparat na zęby czy wybielanie u dentysty. Te zabiegi sprawiłby, że nasze niesforne zęby stałyby się proste i białe. Wpłynęłoby to pozytywnie na wrażenie jakie sprawiamy. Co jednak kryje się za tym, że zęby są tak ważne w wywieraniu pierwszego wrażenia? Przede wszystkim pokazują, że dbamy o siebie należycie. Higiena jamy ustnej to jeden z podstawowych elementów dbania o siebie w ogóle. Zębów nie możemy zaniedbywać, gdyż odbija się to negatywnie na zdrowiu całego organizmu. Z tego właśnie powodu patrzymy na zęby nowo poznanych osób i oceniamy, czy należą do ludzi dbających o swoje ciała.

Jak wiemy, w zdrowym ciele zdrowy duch. Taka ocena pozwala nam na uniknięcie rozczarowań w przyszłości. Widzimy zatem, że wpływ wyglądu naszych zębów na to jak nawiązujemy nowe znajomości, jest ogromny. Wszystko zaczyna się od niewinnego uśmiechu, po którym oceniamy czy chcemy, by nowo poznana osoba stała się naszym przyjacielem w przyszłości.