You are here: Home » elektroniczny papieros » E-papieros dąży do jego zablokowania

E-papieros dąży do jego zablokowania

W chwili, gdy pojawił się pierwszy e-papieros w świecie zawrzało. Była to bardzo dobra alternatywa, która przełożyła się między innymi na poprawę zdrowia palaczy. Oczywiście sytuacja ta na pewno uderzyła w poważne koncerny tytoniowe, które faktycznie zanotowały spore straty z tego tytułu. Trzeba przyznać, że ktoś zrobił się bardzo zły, że e-papieros robi taką furorę, przez co ekologiczny sukces przyczynił się do sporego zagrożenia dla bardzo konkretnego lobby tytoniowego. W praktyce dla dobra interesów dobrze, by było jakby na urządzenia te nałożono podatek akcyzowy.

Inhalator nie jest wyrobem tytoniowym

epapierosW praktyce jednak takie inhalatory z nikotyną nie są prawnie wyrobem tytoniowym, przez co dzięki tej luce prawnej nie ma na razie takich możliwości. Najbardziej z tego wszystkiego mogą się cieszyć jednak korzystający z podobnych rzeczy, ponieważ jak możemy zaobserwować e-palenie kosztuje nas o wiele mniej niż zwyczajne papierosy. Musimy także o wiele lepiej spojrzeć na aspekt ekologiczny tego rozwiązania, ponieważ w praktyce daje nam to przecież możliwość palenia e-papierosów nawet w miejscach publicznych bez szkody dla innych ludzi. Aspekt zdrowotny jest równie ważny dlatego też nic dziwnego, że tego typu rozwiązania to przyszłość, ponieważ normalny papieros powoduje zbyt wiele szkód dla innych osób co niestety, ale przekłada się na wiele innych rzeczy. Pomimo braku oddziaływania na otoczenie zaczyna powoli się ograniczać tą swobodę. Wiele osób uważa, że palenie zwłaszcza w miejscu publicznym to niekulturalna sprawa i może właśnie dlatego wielkie koncerny zachęcone małymi protestami chcą coś więcej ugrać w tej sprawie. Z e-papierosami zwyczajnie się walczy wprowadzając coraz więcej zupełnie niepotrzebnych zakazów. Istotnym celem takich zagrywek jest jednak niwelowanie zysku pochodzącego z sprzedaży e-papierosów na rzecz innych prawdziwych wyrobów tytoniowych.

Zakazy i nakazy

Powstające przepisy dotyczą między innymi komunikacji miejskiej to właśnie tam zakazuje się głównie używania takich nikotynowych inhalatorów. Takie regulacja prawne już w praktyce obowiązują w największych miastach Polski a jest to przecież dopiero początek. Ludzie skarżą się na zapach i może z tego względu e-papieros stosowany w tego typu miejscach nie każdemu się podoba. Trzeba jednak zauważyć, że większość osób patrzy na te wszystkie zmiany różnie dlatego też zawsze znajdą się plusy i minusy stosowania takich urządzeń. Nie możemy jednak zgadzać się z ograniczaniem czegoś co mimo wszystko jest lepsze od zwykłych papierosów i o tym warto pamiętać.