You are here: Home » stomatologia » Zdrowe i zawsze czyste zęby

Zdrowe i zawsze czyste zęby

Czy kiedykolwiek, gdy dotknęłaś językiem powierzchni zębów, poczułaś lepką powłokę? Takie nieprzyjemne uczucie jest wynikiem nagromadzenia się bakterii. Te z kolei powodują powstawanie brzydkiej i szkodliwej płytki nazębnej, jeśli się będzie ona długo utrzymywać, może doprowadzić do uszkodzenia zębów i dziąseł. Co można zrobić, by zapobiec powstawaniu płytki nazębnej? Dentysta radzi, by szczotkować zęby dwa razy dziennie. Użyj szczoteczki do zębów z miękkimi włóknami i pasty do zębów z fluorem. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej w pierwszej kolejności i eliminuje płytkę nazębną, która już zaczęła się tworzyć i dojrzeć. Upewnij się, że dostajesz się szczoteczką do wszystkich obszarów jamy ustnej, w tym do zębów, dziąseł, języka i wewnętrznych stron policzków.

Jak prawidłowo nitkować zęby?

dentystaNa ogół, proces będzie trwał około 2 minut. Pamiętaj też o nitkowaniu zebów. Czyszczenie przestrzeni między zębami na co dzień może mieć bowiem istotny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Jeśli trudno dotrzeć Ci do niektórych miejsc w jamie ustnej, Twój stomatolog na pewno doradzi Ci, jaką szczoteczkę i nici dentystyczne wybrać. Użyj płukanki. Dentysta http://stomatolog-szczecin.net/ zwraca uwagę, że wypłukanie ust i płukanie jamy ustnej to dwie różne rzeczy. Płyn do płukania jamy ustnej jest stosowany, aby odświeżyć oddech. Ale pomaga również ograniczyć obciążenie bakteryjne znajdujące się w płytce nazębnej. Korzystanie ze środka do płukania jamy ustnej zapobiega gromadzeniu się brzydkiej płytce nazębnej. Dlatego pamiętaj o tym, że oprócz szczotkowania i nitkowania zębów ważne jest też 30-sekundowe płukanie jamy ustnej dwa razy dziennie, w ramach swojej procedury czyszczenia zębów. Stomatolog zwraca też uwagę, by unikać lepkiej, słodkiej żywności.

Wizyta u stomatologa

Najtrudniej usunąć żywność usunąć z zębów, która zostaje na powierzchni zębów i dziąseł podczas gryzienia. Pomyśl o rodzynkach, batonikach lub lepkich cukierkach. Słodkie i bogate w skrobię produkty są jednymi z najbardziej szkodliwych dla zębów i dziąseł. Jeśli cukier nie jest usuwany z zębów krótko po zjedzeniu, plytka nazębna używa go do tworzenia próchnicy. Im szybciej usuniesz jedzenie z powierzchni zębów i dziąseł, tym mniej prawdopodobne jest to, że doprowadzisz do ubytków jamy ustnej. Idż do dentysty. Jeśli będziesz systematycznie odwiedzał gabinet stomatologiczny, nie doprowadzisz do bolesnych chorób. To jak często trzeba iść do dentysty zależy częściowo od tego, jak dobrze dbasz o swoje zęby. Większość ludzi ma odwiedzać dentystę tylko dwa razy w roku.