You are here: Home » stomatologia » Idealna pasta do zębów?

Idealna pasta do zębów?

Jestem chyba wymagającym konsumentem. Nie ukrywam, że zanim cokolwiek kupię, muszę sprawdzić wszystkie możliwe informacje na temat danego produktu, często zasięgam opinii najbliższych, którzy z daną rzeczą mają już jakieś doświadczenie. Ostatnio postanowiłam, że wybiorę idealną pastę do zębów.
Chociaż problem może wydawać się banalny, tak naprawdę wcale nie jest tak łatwo wybrać odpowiednią, idealną pastę do zębów. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, przede wszystkim wartości korzystne dla organizmu. Często nie czytamy etykiet produktów, które kupujemy tak naprawdę z przyzwyczajenia. Potem okazuje się, że te produkty, które teoretycznie „dobrze znamy”, są bardzo niezdrowe i wyrządzają krzywdę naszemu organizmowi. Dokładnie tak samo może stać się z pastą do zębów, warto dowiedzieć się więcej.

Która pasta do zębów jest najlepsza?

nakładanie pastyPrzy wyborze odpowiedniej pasty powinniśmy dokładnie poznać jej skład tak, żeby nie zawierała żadnych składników, na które możemy mieć uczulenie lub na które po prostu kiepsko reagujemy. Warto też zapoznać się z właściwościami pasty do zębów. Ostatnio wybrałam w sklepie fantastyczną pastę, która ma działanie wzmacniające i wybielające. Chociaż podchodziłam sceptycznie do zakupów (w końcu która z wybielających past faktycznie działa?), postanowiłam się skusić. Przeczytałam dużo pozytywnych opinii na temat tego produktu w sieci, więc nie miałam tak naprawdę nic do stracenia. Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się, że pasta ma nie tylko fantastyczny zapach i miętowy orzeźwiający smak, ale po dwóch tygodniach stosowania zauważyłam widoczną poprawę koloru moich zębów. Zwykle mają żółtawy kolor spowodowany dość dużą ilością spożywanej kawy i czerwonego wina. Teraz mają zdecydowanie bielszy kolor, ja również czuję się o wiele lepiej.

Jak szukać dobrych produktów?

Często zdarzało się, że mimo regularnego i dokładnego szczotkowania zębów złą pastą, po godzinie czułam niesmak w ustach i miałam wrażenie, że ludzie czują mój nieświeży oddech. Problem na szczęście zniknął, a ja czuję, że dobry research przed zakupami nie poszedł na marne. W końcu mogę z czystym sumieniem polecać produkt, który kupiłam świadomie i który w moich oczach ma naprawdę same superlatywy. Moja przyjaciółka ostatnio postanowiła mnie posłuchać i kupiła dokładnie tę samą pastę. Powiedziała, że chyba zrobi zapas i będzie rozdawać każdemu przy okazji, żeby wszyscy poczuli, jak to jest mieć produkt tak dobrej jakości.