You are here: Home » Uncategorized » Sposoby na nierzetelną firmę

Sposoby na nierzetelną firmę

Podczas, gdy kryzys gospodarczy zwiększa ekspozycję większości firm na problemy natury prawnej, może być to jednocześnie dobry czas na to, by doprowadzić swoją firmę do porządku pod względem prawnym. Firmy i osoby prywatne często wplątują się w kłopoty z prawem, aby szybko rozwiązać problemy związane z uniknięciem długów. Adwokat radzi, by przy małej inwestycji czasu, wysiłku i odrobinie większej ilości pieniędzy, uniknąć problemów prawnych. Po pierwsze należy się zastanowić, czy wszystkie umowy i porozumienia Twojej firmy wyglądają w porządku.

Jak działa radca prawny?

adwokatRadca prawny zwraca uwagę na to, że większości problemów prawnych można by było uniknąć, gdyby klienci przyszli odpowiednio wcześniej, jeszcze przed zawarciem umowy, by wyjaśnić wszelkie zaistniałe wątpliwości. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy jest to umowa o partnerstwie czy umowa z klientem. Duża część nakładu pracy adwokata jest przeznaczona bowiem na odkręcanie szkód spowodowanych przez źle sformułowane, niejasne umowy. Należy zacząć zawsze od porozumienia między właścicieli obu firm. Zastanów się też, czy zapisy zawarte w umowie znajdują jeszcze odzwierciedlenie w rzeczywistości, w jakiej prowadzisz obecnie firmę. Prawnik przypomina, że wiele umów ewoluuje na przestrzeni lat, ale nikt nie ma czasu na aktualizację pisemnych umów. Zmiany mogą przede wszystkim dotyczyć podziału zysku i obowiązków. Mogą one dotyczyć obu stron, które sporządziły tę umowę. Takie zmiany mogą być wprowadzone przez same strony, które sporządziły taką umowę. Jeśli jednak modyfikacji jest więcej, pomocna będzie rada pełnomocnika firmy. Prawnik przypomina, byś następnie przejrzał umowę leasingową. Upewnij się przede wszystkim, czy właściciel spełnia obowiązki i czy spełniasz też swoje.

Prawnik przejrzy twoje umowy z klientami

Wreszcie spójrz na swoje „standardowe” umowy z klientami. Są szanse, że minęło trochę czasu od ich ostatnich aktualizacji. Adwokat przypomina, byś zwrócił uwagę na to, czy Twoje umowy z klientami dokładnie odzwierciedlają, jak faktycznie robisz interesy – klienci są często jak tak samo zaskoczeni jak radca prawny, gdy patrzą, co zawierają ich domowe umowy. Jest kilka rzeczy, które należy poważnie rozważyć w każdej umowie, takie jak np. opłaty za świadczenia adwokata (chyba, że są już zawarte w umowie). Sprawdź też, czy Twoja firma ma odpowiednią formę prawną. Wielu ludzi zakłada jednoosobową działalność gospodarczą. To niekoniecznie złe rozwiązanie. Możemy bowiem tanio i prosto prowadzić własną firmę. W niektórych jednak przypadkach korzystniejsze będzie prowadzenie jednak spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.