You are here: Home » jak rzucić palenie » E-papieros w czasach zakazu palenia

E-papieros w czasach zakazu palenia

Od 15 listopada 2010 roku rygorystycznie zaostrzyły się przepisy dotyczące palenia papierosów w miejscach publicznych. W szczególny sposób ucierpiało na tym wielu klientów restauracji i pubów, którzy do tej pory w większości tego rodzaju miejsc mogli palić papierosy bez ograniczeń.

Zmiany dla palaczy

rzucanie paleniaOd listopada 2010 roku, palić można tylko w tych restauracjach i pubach, które mają wydzielone tzw. palarnie dla swoich klientów. Niektórzy całkowicie zrezygnowali z miejsc do palenia, ponieważ nie mieli warunków, które umożliwiały im stworzenie palarni. W związku z zakazami, które wprowadzono, popularność zdobył elektroniczny papieros, który zastępuje palaczom tradycyjnego papierosa. Ponadto dla jednych jest doskonałą metodą rzucania papierosów.

Więcej zakazów

Zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych nie dotyczy papierosów elektronicznych, wyjątek stanowią tutaj tylko środki transportu publicznego oraz niektóre centra handlowe. Jak dotąd zakazu nie wprowadzono w restauracjach i pubach, dlatego e-papieros stanowi doskonałą alternatywę tradycyjnego papierosa. Do jego głównych zalet zalicza się między innymi brak tlenku węgla, ponieważ paląc e-papierosa nie spalamy tytoniu. Ponadto nie wydzielamy nieprzyjemnego zapachu wraz z tysiącami smolistych i chemicznych substancji. Korzystając z elektronicznego papierosa, nie szkodzimy otoczeniu, tak jak dotąd to robiliśmy paląc tradycyjne papierosy. E-papierosy to elektroniczne urządzenia, które wyposażone zostały w specjalny pojemnik zwany kartridżem, pojemnik ten uzupełniamy płynem tzw. liqudem. Na obecnym rynku mamy szeroką gamę płynów o różnych wariantach smakowych, a także różnej mocy. Na skład płynu w elektronicznym papierosie składa się glikol propylowy, gliceryna oraz niewielkie ilości nikotyny, dostępny jest również wariant beznikotynowy, szczególnie polecany tym, dla którzy pragną rzucić palenie.

Droga do zmian

Elektroniczne papierosy powszechnie uznawane są za bezpieczniejszą formę palenia. Mimo istniejącego zakazu palenia papierosów w miejscach publicznych, urządzenie elektroniczne w postacie e-papierosa umożliwia tzw. e-palenie, które odbywa się za pomocą inhalacji parą. Dlatego tak wielką popularność w ostatnich czasach zdobyło to urządzenie, szczególne zainteresowania tym produktem pojawiło się na przełomie 2008/2009 kiedy dużo wspominano o nadchodzących zmianach w ustawie. Co roku na świecie umiera ok. 6 mln osób z powodu palenia, zaostrzenie ustawy o zakazie palenia, przyczyniło się do spadku ilości osób palących papierosy. Tego rodzaju działania pomagają wyeliminować to trudne uzależnienie w naszym społeczeństwie. Również pomocnymi i popularnymi sposobami na rzucenie papierosów są środki farmakologiczne w postaci tabletek oraz gumy, pastylki i plastry nikotynowe. Walcząc z nałogiem można także w sposób niekonwencjonalny korzystając z akupunktury i biorezonansu. Innowacyjnym rozwiązaniem jest również hipnoza i terapia.