You are here: Home » Informacje ze świata » Strzelanina w Stanach Zjednoczonych

Strzelanina w Stanach Zjednoczonych

W ostatnim czasie mamy do czynienia z niezwykle częstymi doniesieniami na temat kolejnych strzelanin w różnych częściach świata. Oprócz tragicznych wydarzeń w Tunezji mieliśmy także do czynienia z dramatyczną sytuacją w Stanach Zjednoczonych. Miała miejsce strzelanina w stanie Arizona. Zamachowiec strzelał do przypadkowych osób, w całkowicie niekontrolowany sposób. W wyniku tych tragicznych wydarzeń śmierć poniosła jedna osoba, a pięć zostało rannych.
Zorganizowano obławę i napastnik został schwytany zaraz po interwencji służb. Sześć osób trafiło do szpitala. Jedna osoba zmarła, jedna z osób przebywa nadal w stanie krytycznym w szpitalu. Zamachowiec to mężczyzna w wieku czterdziestu lat. Przemieszczał się samochodem z miejsca na miejsce i strzelał do całkowicie przypadkowych osób. Jak się później okazało, samochód został przez niego skradziony. Akcja policji trwała pięć godzin, po obławie, znaleziono mężczyznę w jednym z domów. Prawdopodobnie powodem ataku była nienawiść rasowa. Napastnik miał wytatuowane na ciele hasła związane z wyższością białej rasy.

To kolejna strzelanina, w wyniku której ucierpiały przypadkowe osoby. Mężczyzna otwierał ogień w niekontrolowany sposób. Trudno było go ująć, ponieważ poruszał się autem i często zmieniał miejsca, w których dokonywał ostrzałów. Na szczęście policji udało się zorganizować skuteczną obławę. Niestety bezpieczeństwo na świecie jest coraz mniejsze. W Stanach Zjednoczonych szczególnie często dochodzi do takich strzelanin. Dostęp do broni jest znacznie łatwiejszy. W momencie ujęcia napastnika wykorzystała między innymi paralizator. To kolejna taka sytuacja zagrożenia dla przypadkowych osób. Chociaż poszukiwanie mężczyzny trwało dość długo, to jednak okazało się skuteczne. W Internecie można znaleźć wiele fotografii wykonanych przez świadków tego zdarzenia, również z momentu ujęcia niebezpiecznego mężczyzny. Takie strzelaniny to wielkie zagrożenie dla każdego mieszkańca, więc warto mieć na uwadze takie niebezpieczeństwo, jakie obecnie coraz częściej ma miejsce we współczesnym świecie.