You are here: Home » Informacje ze świata » Przemoc wobec zwierząt

Przemoc wobec zwierząt

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z zupełnie inną świadomością ludzi na temat traktowania zwierząt, ale to, że jest postęp, nie oznacza jeszcze, że jest idealnie, więc należy koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę w takim momencie. Przede wszystkim dzisiaj wiele osób na wsiach nie wie, czym jest prawo zwierząt i nie zdaje sobie sprawy z tego, że można byłoby swoje zwierzęta traktować inaczej. Oczywiście czasami zakładane są sprawy i prawnik czy adwokat na pewno w takich sytuacjach okazują się niezwykle przydatni, ale często kończy się po prostu na pouczeniach, jakich udzielają pracownicy towarzystwa opieki nad zwierzętami.

Jak chronić zwierzęta?

zwierzętaNajczęściej do takich kontroli zwierząt dochodzi w momencie, gdy ktoś zawiadomi towarzystwo opieki nad zwierzętami. Tego rodzaju interwencje, jak wskazują adwokaci, często mają miejsce z udziałem policji, ponieważ ludzie potrafią być bardzo agresywnie i nie zdają sobie sprawy z tego, co prawo w tym właśnie zakresie mówi. Okazuje się, że często psy uwiązane są na krótkich łańcuchach i nie mają dostępu do świeżej wody czy nawet do jedzenia. To samo dotyczy także innych zwierząt, jak chociażby krowy czy konie. W związku z tym na wsiach niestety nie zawsze mamy do czynienia z taką świadomością na temat zwierząt, jaka powinna być.

Prawo oczywiście zabrania stosowania przemocy wobec zwierząt, ale niestety często takie przepisy nie są przestrzegane. Później, gdy dochodzi do rozprawy sądowej, może się okazać, że wyrok będzie dość łagodny. Póki w tej sferze nic się nie zmieni, niestety nadal będziemy mieć do czynienia z takimi brutalnymi sytuacjami, więc należy koniecznie wziąć to wszystko pod uwagę i zastanowić się nad odpowiednim traktowaniem zwierząt, gdyż rzeczywiście w dzisiejszych czasach jest to poważny problem i należy się nad tym zastanowić. Warto zatem wziąć to wszystko pod uwagę i także reagować w momencie, gdy widzimy, że zwierzętom dzieje się krzywda. Należy pomoc zwierzętom, ponieważ same są bezbronne i niestety nie są w stanie się obronić przed swoimi oprawcami.