You are here: Home » Informacje ze świata » Porównanie apple i xiaomi

Porównanie apple i xiaomi

W każdej branży wyróżnić da się takie firmy, które zdecydowanie w niej przodują. Choć więc produkcją telefonów zajęły się marki z całego świata, tylko kilku z nich udało się wybić i zainteresować swoją ofertą potencjalnych klientów. Najlepiej zrobił to brand Apple, choć teraz ma on dla siebie poważnego konkurenta – firmę xiaomi. A która z tych dwóch marek tworzy lepsze telefony i którą z nich warto się bardziej zainteresować?

Czy apple jest lepsze?

zestaw-smartfonowWiększość osób odpowiedziałaby podobnie na to pytanie – oczywiście firma Apple jest lepsza. Skąd jednak ludzie wysuwają ten wniosek i czy aby na pewno jest on poparty solidnymi i niezaprzeczalnymi dowodami? Niekoniecznie, bo głos różnych osób często jest po prostu powieleniem utartych i znanych wszystkim opinii. Często też ludzie chwalą te rzeczy, które są najdroższe, gdyż podświadomie to je uznają za lepsze. Gdy jakaś firma może sprzedawać swoje produkty za kilka tysięcy złotych od sztuki, musi być w nich coś takiego, iż ludzie płacą te duże pieniądze i wręcz z chęcią wydają je na nowoczesne iphony.

Czym wyróżniają się Chińczycy?

Firma xiaomi wyróżnia się natomiast tym, iż wcale nie nakłada wysokich cen na swoje produkty, a wręcz sumiennie je obniża, spełniając wymagania również uboższej grupy klientów. Warto jednak spytać o opinię osoby bardziej doświadczone, znające się na technologiach i telefonach komórkowych. A one zgodnie twierdzą, że wysokie ceny iphonów i innych wyrobów Apple są bezpodstawne i nie mają podłoża w jakości tych towarów. Najczęściej zatem klienci tej popularnej marki po prostu przepłacają i kupują rzeczy, które tak naprawdę są o wiele mniej warte, niż głosi to ich producent. Samym firmom nie warto więc ufać bezgranicznie, tym bardziej, że im zależy tylko i wyłącznie na sprzedaży, dlatego starają się one robić wszystko po to, by przekonać do siebie jak największą ilość osób.

Firma xiaomi nie jest więc wcale gorsza od znanej wszystkim marki Apple, a choć jej wyroby nie są jak na razie bardzo popularne, to jednak powinno się je docenić. Korzystna jest nawet ich cena.