You are here: Home » Informacje ze świata » E-booki – innowacja w czytaniu

E-booki – innowacja w czytaniu

E-booki stają się coraz popularniejsze. To, co swego czasu wywoływało na ogół wymowne pokręcenie głową, nie sprawia już wrażenia nowego wynalazku dla tych, którzy mają alergię na książki. Ponieważ, jakby nie spojrzeć, skupienie się tylko i wyłącznie na książkach cyfrowych ma swoje plusy. E-booki są zauważalnie tańsze od książek zwykłych, w sklepach jesteśmy w stanie nabyć je zaledwie za kilka złotych. Są też przyjazne środowisku, z oczywistego powodu – nie potrzeba papieru, aby stworzyć kilkaset egzemplarzy. Z racji swojej cyfrowej natury, będziemy też w stanie błyskawicznie pobrać je z każdego sklepu zaraz po zaksięgowaniu wpłaty. Nie musimy się też już martwić o brak dostępności konkretnego tytułu – ebooki mogą być pobierane cały czas i nigdy się nie wyczerpują, chyba, że sprzedawca sam usunie je z asortymentu sklepu. Kolejną rzeczą jest też zaoszczędzenie miejsca – cały nasz księgozbiór zmieści się na jednej półce, lub biurku, w naszym czytniku.

Zalety czytnika E-booków

Ogromną zaletą urządzeń tego typu jest to, że nie męczą one oczu. O ile czytając zwykłą książkę po ciemku nadwyrężamy wzrok i psujemy sobie oczy, tak czytnik wyposażony w funkcję podświetlania pozwoli na czytanie o każdej porze dnia i nocy, nie niszcząc przy tym naszego wzroku. Same urządzenia są w tak samym stopniu przenośne, co smartfony czy tablety. Dzięki temu możemy z łatwością zabrać je ze sobą chociażby na letni spacer po parku. Ze względu na swoją prostotę, urządzenia ten nie zużywają baterii zbyt mocno, działając zaskakująco długo po jednorazowym naładowaniu. Z kolei same E-booki nie są zbyt dużymi plikami, dzięki czemu na jednym czytniku możemy pomieścić nawet kilka tysięcy utworów literackich.

kindle-keyboard-comp2

Cieszą też dodatkowe funkcje, obecne w niektórych modelach. Możemy słuchać za ich pośrednictwem muzyki (format MP3), a nawet samych książek, czytanych przez syntezator mowy. Należy jednak pamiętać o tym, aby zawsze mieć pod ręką pojemną kartę SD, na której możemy trzymać wgrane książki, zaoszczędzając tym samym miejsce na samym czytniku. Dzięki temu możliwe będzie powiększanie naszego księgozbioru bez konieczności usuwania żadnych książek.