You are here: Home » epapieros » Czym jest e-papieros – przewodnik dla początkujących

Czym jest e-papieros – przewodnik dla początkujących

Elektroniczny papieros wykorzystuje nowoczesną technologię mikroelektroniki, akumulator litowy oraz wymienny wkład. Podczas korzystania z e-papierosa zostanie uruchomiona bateria, która inicjuje odparowanie liquidu przez rozpylacz. To daje efekt fizjologiczny, że palimy, ale jednocześnie staramy się uniknąć wszystkich negatywnych skutków ubocznych. Papieros elektroniczny nie pozostawia też żadnego brzydkiego zapachu. Kojarzy się tylko z przyjemnym zapachem, który rozprasza się w powietrzu szybko, nie pozostawiając żadnego śladu. Palenie może mieć różny wpływ na różne osoby, dlatego e-palenie może się także różnić. W ciągu kilku pierwszych miesięcy użytkowania e-papierosów można zauważyć różne pozytywne objawy.

Jak pali się e-papierosy?

elektroniczny papierosUżytkownicy nie odczuwają przede wszystkim mdłości w godzinach popołudniowych. Ponadto objawy hiperglikemii znacznie spadły. Tętno spoczynkowe w wielu przypadkach zmniejszyło się aż o 20%. E-papieros poprawia też najczęściej poczucie smaku i węchu. Papierosy elektroniczne są zasilane z baterii urządzeniami, które mogą być świetną alternatywną do palenia zwykłych papierosów tytoniowych. Naciśnięcie przycisku lub wzięcie oddechu (w przypadku automatycznej baterii) powoduje włączenie się urządzenia. E-papierosy nie używają tytoniu, zamiast tego odparowują ciekłą mieszankę glikolu propylenowego i/lub gliceryny roślinnej, w stosunkowo niskiej temperaturze. Na stronie e-palacze.net opisano dokładnie ten e-papieros. Glikol propylenowy jest w stosowany w wielu produktach spożywczych, ma też zastosowania lecznicze; jak gliceryna warzywna. Płyn również zazwyczaj zawiera jakieś spożywcze środki aromatyzujące. Płyn może zawierać również nikotynę, która jest wciągającym elementem tytoniu.

Działanie elektronicznego palenia

W przeciwieństwie do zwykłych papierosów tytoniowych, papieros elektroniczny się nie spala. Elektroniczny papieros nie tworzy klasycznego dymu papierosowego, tylko chmury pary. Te chmury pary zazwyczaj nie mają silnego zapachu, w rzeczywistości jest to dość subtelny i przyjemny zapach. E-papierosy nie są też tak szkodliwe jak zwykłe papierosy tytoniowe, ponieważ nie zawierają tylu substancji szkodliwych i rakotwórczych. E-papieros występuje obecnie na rynku w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Styl 510 jest bardzo kompaktowym urządzeniem. Liquid do e-papierosa i atomizer uważane są za bardzo nowoczesne elementy tego e-papierosa „pierwszej generacji”. Z kolei e-papierosy w stylu eGo są znacznie większe. Urządzenie „drugiej generacji” dostarcza bardziej satysfakcjonujących doświadczeń związanych e-paleniem. Jednocześnie należy pamiętać, że bardziej nadaje się do stosowania przez zaawansowanych i bardziej doświadczonych użytkowników.